Secure Folder

Secure Folder

Ekran Görüntüleri

“Secure Folder uygulamasıyla Samsung cihazınızda bulunan fotoğrafları, videoları ve diğer özel içeriklerinizi meraklı gözlerden koruyabilirsiniz. ”

Güvenli klasör uygulamasını kullanmaya hazır mısınız?

Samsung tarafından kullanıcıları için özel olarak hazırlanmış olan Secure Folder uygulamasıyla özel dosyalarınızı meraklı gözlerden koruyabilirsiniz. Fotoğraflar, videolar, notlar ve diğer özel içeriklerinizi hatta uygulamarınızı dahi meraklı gözlerden koruabilirsiniz. Özel içerik ve uygulamalarınızı cihazınızın kilidi açık olsa dahi hızlı bir şekilde gizleyebilirsiniz. 

Tek bir cihazda birden fazla hesap kullanmanıza imkan sağlayan uygulamanın kullanımı da oldukça basit. Samsung tarafından geliştirilmiş güvenli bir depolama alanı olup ücretsiz olarak sunulmaktadır. İşletim sisteminin özelleştirilmeye çalışılması yada yazılımının değiştirilmesi güvenli klasörün otomatik olarak kilitlenerek erişim dışı olmasına neden olmaktadır. Secure Folder uygulamasına verilerinizi kaydetmeden önce bir kopyasını yedeklemenizi öneriyorum. 

Secure Folder nasıl kullanılır?
Secure Folder uygulamasının ayarlar seçeneğine dokunduktan sonra kilit ekranı ve güvnelik öğesine dokunmanız gerekiyor. Güvenli klasör seçeneğine dokunduktan sonra başlat öğesine dokunun. Güvenli klasörü kullanmak için Samsung hesabında oturum açmanız gerekiyor.

Oturum aç seçeneğine dokunup Samsung hesap bilgilerinizi girin ve ardından oturum açın. Güvenli klasör için kullanılacak bir kilitleme yöntemi seçebilirsiniz. Samsung hesabınızı kullanarak kilidinizi sıfırlayabilirsiniz. Kurulumu tamamladıktan sonra Secure Folder uygulaması uygulamalar ekranına gelecektir.